Не бачите зображення? Натисніть тут...

Бюджет, тиск силовиків на бізнес, приватизація, інвестиції – ось чим ми переймалися у вересні.

Цьогоріч Мінфін подав бюджет на 2019 рік вчасно. Аналітики та медіа розібрали головний фінансовий документ країни на цитати та назвали реалістичним. Які ризики проглядаються через сухі цифри фінплану країни та до чого тут співпраця із МВФ – читайте у нашому аналізі від Ірини Піонтківської та Романа Солтисяка.

Приватизація у 2018 році мала принести держбюджету захмарні 17 млрд грн, але поки ці плани залишаються лише на папері. Не всі інвестрадники відібрані, жодного продажу зі списку великою приватизації, мала приватизація стартувала лише місяць тому. Підсумки проекту «Приватизація: регіональний контекст» наводить Дмитро Яблоновський.

«Залучення інвестицій» - це словосполучення вже стало мантрою українських політиків. Але скільки не кажи «халва», в роті солодше не стане. Що ж заважає іноземним інвесторам вкладати кошти в Україну, аналітики ЦЕС розбирались разом із Dragon Capital та European Business Association.

Влітку ми багато працювали над баченням стратегічного розвитку організації. Пишаємось, що наші плани у наступні два роки буде підтримувати Міжнародний фонд Відродження, який фінансуватиме наш інституційний розвиток. Це відкриває нові можливості та задає вищі стандарти в управлінні та фінансах, комунікаціях, міжнародній дослідницькій співпраці та навчанні.

Цей вересень – особливий, адже дає старт передвиборчому сезону. Якою країна має стати за 5 років, які економічні політики нам потрібні, ми запропонували у нашому маніфесті – баченні економіки країни до 2023 року. Зараз час єднатися навколо ідей. Долучайтеся!

Гліб Вишлінський, виконавчий директор

Проект бюджету: стриманий під тягарем боргів

Аналіз свідчить: бюджет виглядає стриманим. Вірогідно, його писали у розрахунку на співпрацю із Міжнародним валютним фондом, і витрати та доходи в ньому оцінено досить консервативно. Серед ризиків - можливе недовиконання в частині фінансування дефіциту через значні потреби у рефінансуванні боргів та оптимістичні очікування від приватизації. З боку видатків – недооцінка необхідних витрат для фінансування субсидій на оплату послуг ЖКГ у разі підвищення цін на газ.

Читати повний текст 

Марія Репко, Ірина Піонтківська та Роман Солтисяк коментували цю тему для медіа:

Чи варто позбавити СБУ функції розслідування економічних злочинів?

Тиск силовиків на бізнес залишився ризиком для інвестицій в Україну і після Революції Гідності. Ми вирахували, що середній розмір збитку від контактів зі Службою безпеки України на одне підприємство дорівнює 8,23 млн грн. Опитування експертів та представників компаній підштовхує нас до висновку - збереження функцій розслідування економічних злочинів в СБУ недоцільне.

Читати повний текст 

Модернізації підприємств, відкритість інформації, незалежність інвестиційних радників, недопущення покупців з Росії - ідеальна приватизація для українців

Ми закінчили чотирьох місячний проект із підтримки прозорості процесу приватизації державних підприємств у регіонах.

Ми провели дослідження громадської думки у містах розташування найбільших об’єктів із списку «великої» приватизації – Запоріжжі, Києві, Одесі та Харкові; чотири публічні дискусії та два тренінги для регіональних громадських організацій, активістів, медіа для підвищення обізнаності громадян про перебіг приватизації.

Більше про підсумки проекту

Нестабільна валюта та фінансова система увійшли до трійки перешкод для інвестицій в Україні

Третій рік поспіль корупція та недовіра до судової системи очолюють рейтинг перешкод для іноземних інвесторів. На третє місце через затримку траншу МВФ вперше вийшов ризик фінансової нестабільності. На думку інвесторів, саме рішучі кроки у боротьбі із корупцією, перезапуск судової системи та відчутний прогрес у відділенні політики від бізнесу, якщо їх зробить вже нова влада після виборів, сприятимуть  залученню інвестицій.

Повний текст прес-релізу

НАШ МАНІФЕСТ

Зараз на старті нового політичного сезону та виборчої кампанії час визначитися – якою ми хочемо побачити Україну за 5 років, які великі ініціативи і плани нам потрібні? Ми у Центрі економічної стратегії поставили перед собою перше завдання з піраміди завдань та сформулювали бачення економіки та економічної політики для країни за п'ять років.

Повний текст маніфесту та інфографіка до нього

Facebook Twitter
Більш детальна інформація:
Валерія Сєлєзєнєва, директор з комунікацій
office@ces.org.ua
(044) 492-7970

Centre for Economic Strategy

36D Saksahanskoho Str., Kyiv, 01033, Ukraine, Kyiv
Ukraine

If you don't want to receive our newsletter, click here:

Unsubscribe